Kołdra dla alergika to znakomite rozwiązanie dla wszystkich osób, które na co dzień borykają się z uczuleniem na kurz, pyłki roślin, sierść zwierząt czy roztocza. Zapewnia ona swobodny przepływ powietrza, ponadto niezwykle łatwo zachować ją w czystości i dobrym stanie.
Jaką kołdrę powinni wybierać alergicy?
Kołdra antyalergiczna to produkt wykonany ze specjalnego materiału, na którym nie osadzają się pyłki, kurz czy martwy naskórek. Wiele osób ma także objawy alergii z powodu odchodów roztoczy. Dlatego w sklepach z wysokiej jakości kołdrami i pościelami można znaleźć zarówno produkty antyalergiczne, jak i takie rozwiązania jak kołdra antyroztoczowa. Najlepsze kołdry dla alergików są wykonane z włókien, które można spokojnie prać w wysokich temperaturach, w których giną wszelkie bakterie i roztocza. Jednocześnie taka kołdra, mimo wielu prań, nie traci swoich cennych właściwości. Co ważne są one dostępne w różnych rozmiarach i kolorach, dlatego łatwo je dopasować do wystroju każdej sypialni.
Na co zwrócić uwagę podczas zakupu kołdry antyalergicznej?
Wybierając kołdrę antyalergiczną czy antyroztoczową, warto zwrócić uwagę na trzy najważniejsze właściwości tego typu produktów, do których zalicza się:
-
przepływ powietrza – kołdra antyroztoczowa czy antyalergiczna powinna zapewniać optymalną cyrkulację powietrza. Oznacza to, że wysokiej jakości kołdra jest wykonana z przewiewnych materiałów, dzięki czemu jest miękka, lekka, a przy tym odprowadza wilgoć i zapewnia komfortowy sen;
-
typ poszycia – w najlepszych hipoalergicznych kołdrach poszycie jest wykonana z wysokogatunkowej bawełny lub bawełny i poliestru, dzięki czemu jest ono miłe w dotyku, odprowadza wilgoć i zapobiega rozwojowi roztoczy;
-
łatwość prania – wysokiej jakości kołdry hipoalergiczne można prać w wysokiej temperaturze (nawet 60 stopni). Taka temperatura sprawia, że giną wszelkie drobnoustroje, a pościel jest całkowicie czysta, pięknie pachnie i zapewnia bezpieczny sen. Osoby borykające się z silną alergią, powinny wybierać kołdry, które można często prać, np. co najmniej dwa razy w tygodniu.
Wypełnienie kołdry dla alergików
Kołdra antyalergiczna wysokiej jakości może posiadać wypełnienie z syntetycznych włókien albo z pewnych naturalnych materiałów, takich jak np. bambus, jedwab czy puch. Z kolei kołdra antyroztoczowa powinna być wypełniona poliestrem, silikonem, bambusem czy puchem. Tego typu materiały charakteryzują się dużą wytrzymałością, dzięki czemu dobrze znoszą mechaniczne suszenie. Ponadto zatrzymują rozwój roztoczy i nie podrażniają nawet wyjątkowo delikatnej skóry małego dziecka lub wrażliwej skóry osoby borykającej się z różnymi dolegliwościami, takimi jak np. atopowe zapalenie skóry.
Dlaczego odpowiedni dobór kołdry jest tak ważny dla alergików?
Kołdra i pościel dla alergików są wykonane ze specjalnych materiałów, które są bezpieczne, wygodne w użyciu i niezwykle łatwe do utrzymania w czystości. Dzięki nim można zminimalizować niemal do zera ilość alergenów znajdujących się na łóżku i tym sposobem zadbać o czystość sypialni oraz dobry sen. W efekcie osoba zmagająca się z alergią może spokojnie przespać całą noc i nie odczuwać żadnych nieprzyjemnych dolegliwości, takich jak swędzenie skóry, zatkany nos, łzawienie z oczu czy trudności z oddychaniem. Taką kołdrę należy stosować przez cały rok. Co ważne, nie trzeba jej często wietrzyć, ponieważ dzięki wkładom wykonanym z odpowiednich materiałów, nie gromadzi wilgoci ani alergenów.
Jak zadbać o kołdrę dla alergików?
Modele wyposażone w syntetyczne wypełnienie można prać systematycznie w najzwyklejszej pralce. Z kolei kołdry puchowe należy także prać w pralce i dodatkowo wietrzyć np. na balkonie lub w ogrodzie. Dzięki tym czynnością można pozbyć się wszelkich alergenów, a pościel stanie się znów świeża, miękka i pachnąca.
Bez względu na wybrany model, materiał, wypełnienie czy rozmiar, każda kołdra antyalergiczna sprawdzi się doskonale w przypadku osób zmagających się z uczuleniem na pyłki, sierść, kurz czy roztocza. Pościel dla alergików gwarantuje spokojny sen, który wpływa korzystnie na jakość życia.
Artykuł sponsorowany