Pielęgnacja ciała – jak powinna wyglądać nasza codzienna rutyna?

Wiele mówi się o pielęgnacji twarzy czy włosów, ale mało o naszym ciele. Wydaje się, że to prosty punkt codziennej rutyny, do którego nie trzeba się zbytnio przykładać. Jest to nieprawda! Nawet jeśli Twoje ciało teraz dobrze wygląda, to za kilka lat może się to zmienić! Dlatego zdecydowanie lepiej jest zadbać o nie z wyprzedzeniem, gdyż wtedy pozostanie jędrne i gładkie na dłużej! Jest kilka sposobów na to świadomą i skuteczną pielęgnację. Oto one!

Od czego zacząć codzienną pielęgnację?

Pielęgnację warto zacząć jeszcze przed wzięciem prysznica. Potrzebna nam będzie specjalna szczotka do masażu na sucho. Może być ona wykonana z włosia syntetycznego bądź naturalnego. Masaż wykonujemy ruchem od dołu do góry, w kierunku serca. Możemy tak wyszczotkować całe nasze ciało. Co nam to daje? Przede wszystkim usunięcie martwego naskórka, a także ujędrnienie ciała i pobudzenie krążenia krwi. Wszystko to składa się także na walkę z cellulitem! Ważna jest regularność w takim masażu i wyczucie, aby nie podrażnić naszej skóry, ale jednocześnie dogłębnie ją wymasować. Teraz można przejść do kolejnych kroków pielęgnacji!

Co jest najważniejsze w pielęgnacji ciała?

Przede wszystkim nasze ciało należy dogłębnie nawilżać. To najważniejsza zasada, którą musimy się kierować. Dlatego właśnie już biorąc prysznic czy kąpiel warto używać kosmetyków nawilżających. Świetnie w tym celu sprawdzają się mleczka bądź balsamy bez spłukiwania. Nasze ciało od razu stanie się nawilżone i bardzo miękkie. Jeśli się golimy, to koniecznie używajmy do tego pianki bądź żelu. Najlepiej robić to pod koniec mycia, aby skóra była mniej spięta. Kolejna kwestia to kremowanie ciała po kąpieli czy prysznicu. Warto stosować do tego sprawdzony balsam, który najlepiej wpływa na naszą skórę. Jeśli planujemy opalanie, to tylko z kremem z filtrem! Zawsze powinniśmy zapewnić sobie ochronę i nie rzucać się od razu na głęboką wodę. Słońce nie służy naszej skórze!

Młody wygląd nie tylko na twarzy, ale na całym ciele!

Wygląd naszego ciała także się liczy! Warto zadbać o jego wygląd i dłużej cieszyć się jędrną, gładką i młodą skórą. Codzienna pielęgnacja zapewnia nam także brak podrażnień czy przesuszenia. Dbając o używanie kremu z filtrem nie narażamy się na poparzenia i szybsze starzenie skóry. Więcej o pielęgnacji: http://www.ohbeautywarsaw.pl. Wejdź na wyższy level dbania o siebie!

Redakcja chorujena.pl