Na czym polega liposukcja i kiedy warto skorzystać z zabiegu?

Medycyna estetyczna rozwija się bardzo szybko i coraz więcej osób korzysta z zabiegów upiększających i poprawiających samopoczucie. Dużym zainteresowaniem cieszą się zabiegi liposukcji, które polegają na redukcji tłuszczu. Czy liposukcja jest bezpieczna? Jak się przygotować do zabiegu i jak długo trwa rekonwalescencja?

Na czym polega liposukcja?

Liposukcja jest zabiegiem, który polega na odessaniu tłuszczu. Tkankę tłuszczową usuwa się z różnych partii ciała przy pomocy nowoczesnych metod. Najczęściej nadmiar tłuszczu usuwa się z pośladków, brzucha i ud. Coraz popularniejsze stają się także zabiegi odchudzające ramiona czy szyję. Podczas niektórych zabiegów tłuszcz jest po prostu usuwany, a innym razem jest możliwość wykorzystania go do przeszczepu. Można dzięki temu poprawić objętość piersi czy pośladków.

Czy zabieg liposukcji jest bezpieczny?

Zabiegi medycyny estetycznej wykonywane przez doświadczonych lekarzy są bezpieczne i praktycznie bezbolesne. Nie jest to skomplikowany zabieg i nie zagraża życiu. Oczywiście wszystko musi być przeprowadzone prawidłowo, a pacjent musi wcześniej zostać przebadany, czy nie ma żadnych przeciwwskazań do wykonania zabiegu. Na pewno osoby pełnoletnie mogą zostać poddane odsysaniu tłuszczu i nie mogą one chorować na cukrzycę, nadciśnienie, choroby serca, czy niewydolność nerek i wątroby. Również osoby z zaburzeniami krzepnięcia krwi i dużą otyłością nie zostaną poddane liposukcji.

Jak się przygotować do liposukcji?

Przed wykonaniem zabiegu pacjent jest poddawany szczegółowym badaniom. Między innymi musi być wykonana morfologia, kreatynina, glukoza, Ob, mocz, a także należy określić wskaźniki krzepnięcia krwi. Lekarz zaleca także zrezygnowanie z palenia na przynajmniej dwa tygodnie przed planowanym terminem zabiegu. Należy także stosować odpowiednią dietę i zadbać o odporność organizmu. Jeśli zabieg będzie przeprowadzany w znieczuleniu ogólnym, to należy przyjść na czczo.

Dowiedz się więcej o zabiegu na https://www.wrosinski.pl/zabiegi/liposukcja/.

Jak długo trwa rekonwalescencja po zabiegu liposukcji?

Pacjenci po liposukcji dochodzą do formy najczęściej po około 4 do 6 tygodni. W tym okresie muszą nosić ubranie uciskowe, które wykonane jest ze specjalnych mikrowłókien przepuszczających powietrze. Takie ubranie zapobiega powstawaniu krwiaków czy obrzęków i przyspiesza gojenie. W ciągu pierwszych 10 dni pacjent musi dostać także zastrzyki przeciwzakrzepowe. Należy także unikać zbyt dużego wysiłku fizycznego i nie można dźwigać ciężkich przedmiotów. Proces powrotu do normy mogą przyspieszyć masaże, na które warto się zapisać po zabiegu.

Materiał zewnętrzny

Redakcja chorujena.pl