Każda kobieta chciałaby zachować młodzieńczy wygląd do późnych lat życia, ale nie można całkowicie zahamować starzenia się organizmu. Warto jednak wiedzieć, że istnieje wiele skutecznych sposobów na spowolnienie tego procesu, wygładzenie istniejących już zmarszczek i zapobieganie pojawieniu się nowych. Wraz z postępem technologicznym i rozwojem medycyny estetycznej możliwe stało się skorygowanie kształtu twarzy, przywrócenie skórze utraconej elastyczności i gładkości. Jednym ze sposobów jest lifting nitkowy, czyli zabieg wykorzystujący specjalne nici korygujące.
Czym jest lifting nitkowy?
Coraz więcej kobiet decyduje się na lifting twarzy, która stanowi wizytówkę każdego człowieka. To na niej są najbardziej widoczne oznaki starzenia. Jednym z zabiegów medycyny estetycznej jest lifting nitkowy, czyli przy użyciu rozpuszczalnych nici korygujących, za pomocą których podnosi się tkanki miękkie. Mogłoby się wydawać, że metoda ta jest inwazyjna, bo ingeruje w tkankę podskórną, ale nici są biodegradowalne, bezpieczne dla organizmu i samoczynnie przez niego rozpuszczane z biegiem czasu. Nie trzeba sięgać po żaden skalpel, co pozwala uniknąć operacji wymagającej długiej rekonwalescencji związanej z szeregiem nieprzyjemnych skutków ubocznych. Lifting nitkowy będzie świetną opcją dla wszystkich osób, które chcą poprawić owal swojej twarzy, zwiększyć jędrność skóry, zredukować zmarszczki, pozbyć się problemu z opadającymi kącikami ust/brwi, usunąć podwójny podbródek. Możliwości jest naprawdę wiele, a w przypadku nici korygujących można mówić o uniwersalności. Lifting nitkowy nie wymaga hospitalizacji ani podania znieczulenia ogólnego. Nici korygujące mają za zadanie naciągnąć skórę, podtrzymując jej tkanki, wiele z nich wykazuje też dodatkowe działanie typu pobudzenie produkcji kolagenu i elastyny przez komórki skóry.
Co warto wiedzieć na temat liftingu twarzy z użyciem nici korygujących?
Lifting nitkowy jest bezpiecznym zabiegiem, ale przed jego wykonaniem zawsze trzeba przeprowadzić dokładny wywiad lekarski i wykluczyć ewentualne przeciwwskazania typu choroba autoimmunologiczna, cukrzyca, zaburzenia krzepliwości krwi czy ciąża, przyjmowanie niektórych leków. Sam zabieg trwa zwykle do kilkudziesięciu minut i odbywa się przy użyciu znieczulenia miejscowego. Polega na wprowadzaniu pod skórę nici za pomocą cienkich igieł, następnie są one naprężane, aby uzyskać preferowany efekt pociągnięcia tkanek. Jeśli zabieg został przeprowadzony przez osobę doświadczoną i wykwalifikowaną, ryzyko powstania jakichkolwiek powikłań jest bardzo niskie. Można nawet mówić o braku dolegliwości bólowych i jakichkolwiek blizn. Naturalnym zjawiskiem jest wystąpienie lekkiego zaczerwienienia twarzy, mogą pojawić się także siniaki, ale wszystkie te objawy ustępują samoczynnie w przeciągu kolejnych kilku dni. W niektórych przypadkach może wystąpić też lekki obrzęk. Po wykonaniu liftingu nitkowego można powrócić do wykonywania swoich codziennych obowiązków. Należy jednak pamiętać o tym, że ostrzykiwana skóra będzie wrażliwa, dlatego nie należy jej dodatkowo podrażniać, zaleca się też ograniczyć do minimum poruszanie mięśniami mimicznymi. Podniesienie twarzy po liftingu nićmi korygującymi jest widoczne praktycznie zaraz po zabiegu, z każdym kolejnym tygodniem pozytywne rezultaty będą coraz lepsze, a na pełny efekt trzeba poczekać kilka miesięcy. Problemem przestają być wiotkie policzki, tak zwane fałdy marionetki, pionowe i poziome zmarszczki na czole, opadające powieki.