Jak przestać podjadać?

Niejeden człowiek ma tak, że potrafi cały tydzień pięknie trzymać dietę i wybierać same zdrowe przekąski, a gdy przychodzi weekend, wszystkie plany idą w łeb. Nagle pojawia się nieodparta ochota na batonika, chipsy do filmu i pizzę. Po takim ciągu jedzenia znów trudno wejść na dobre tory, dlatego nierzadko przeciąga się on jeszcze na kolejne dni i jeszcze bardziej obniża efektywność diety. A jeśli człowiek chce schudnąć, musi oduczyć się podjadania. Oto kilka sposobów na to, jak tego dokonać.

Posiłki powinno się jeść o stałych porach. Należy jeść je częściej, jednocześnie zmniejszając ich wielkość. Warto zdecydować się na taki podstawowy system, czyli spożywanie pięciu niewielkich posiłków w ciągu dnia. Jeżeli bowiem będzie ich zbyt mało, ryzyko sięgnięcia po coś nadprogramowego zdecydowanie wzrośnie. Niektórzy ludzie dobrze czują się nawet na jednym solidnym posiłku na dobę, ale jednak większość jest przyzwyczajona do ciągłego „mielenia jedzenia”. Dieta powinna być natomiast dostosowana do indywidualnych preferencji i przyzwyczajeń każdej osoby.

Moment posiłku należy celebrować, nawet jeśli składają się na niego drobne zdrowe przekąski. Odchudzanie wiąże się z przyjmowaniem mniejszej ilości kalorii, dlatego warto maksymalnie koncentrować się na jedzeniu, by jeszcze lepiej je poczuć i zaspokoić głód. Najlepiej więc spożywać posiłki w ciszy i spokoju, z dala od jakichkolwiek rozpraszaczy. Telewizor powinien pozostać wyłączony, podobnie zresztą jak komputer i telefon. Podczas jedzenia trzeba się skupiać wyłącznie na jedzeniu.

perfumino.pl

Redakcja chorujena.pl

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.