Lifting nitkowy czyli odmładzanie bez skalpela

0
130

Kobiety po pięćdziesiątce, sześćdziesiątce, a nawet siedemdziesiątce czy osiemdziesiątce obecnie często wyglądają dużo młodziej niż ich równolatki jeszcze kilkanaście lat temu. W dzisiejszych czasach kobiety nie tak łatwo pozwalają się sprowadzić do roli babci, albo „staruszki”. Chcą czuć się pięknie w każdym wieku. Ubierają się lepiej i modniej niż jeszcze w ubiegłym dziesięcioleciu, wiele z nich dba o swoją kondycję, wybierając zajęcia przeznaczone dla seniorów, dbają o swój rozwój fizyczny i intelektualny. Seniorzy coraz częściej i chętniej zaczynają podróżować, kwitnie ich życie towarzyskie, zdobywają nowe umiejętności, robią kursy komputerowe, językowe… Młodość trwa obecnie dużo dłużej. Najnowsze osiągnięcia medycyny estetycznej sprawiają, że także wygląd zewnętrzny nie musi być wyznacznikiem wieku. Obecnie kliniki medycyny estetycznej oferują zabiegi, które bez skalpela, bez długiego okresu rekonwalescencji i za coraz przystępniejszą cenę mogą sprawić, że twarz odmłodnieje, odzyska dawną witalność, a przy tym nie będzie odstraszać karykaturalnym efektem maski.

Tak działa facelifiting

Facelifting to rozwiązanie na najbardziej widoczne oznaki starzenie, czyli zmarszczki w okolicach oczu i szyi. Lifting to znana już od dawna metoda radzenia sobie z tego typu przypadłościami, jednak rewolucyjna okazała się w tym względzie metoda Thread Lift. Na czym polega jej innowacyjność? W odróżnieniu do tradycyjnej metody, która wyniki uzyskiwała za pomocą nacięć skalpelem (a co za tym idzie, za pomocą krwawego zabiegu z możliwością powikłań), Thread Lift to inaczej lifting nitkowy i nie wymaga ingerencji skalpela. Polega na wprowadzeniu pod powierzchnię skóry specjalistycznych nici, które działają jak rusztowanie dla skóry twarzy. Dzięki poddaniu się temu mało inwazyjnemu zabiegowi pacjent szybko i skutecznie uwypukli opadnięte policzki, poprawi owal twarzy, podniesie brwi i powieki, usunie zmarszczki mimiczne, z czoła i okolic między brwiami, podciągnie obwisły podbródek, a także zlikwiduje zmarszczki na szyi i dekolcie.

Ten innowacyjny lifting jest możliwy dzięki wykorzystaniu nici polipropylenowych, które specjalista wprowadza pod skórę za pomocą cienkich igieł. Efekty są natychmiastowe i zachwycające, a dodatkowo zadziwia fakt, że zabieg wykonywany jest jedynie przy miejscowym znieczuleniu i trwa około godziny, a niewielkie siniaki, które powstają w miejscu nakłuć znikają już po trzech dniach! Nie jest to jednak jedyna zaleta liftingu nitkowego. Okazuje się, że rusztowanie stworzone z nici jednocześnie pomaga odbudować włókna kolagenowe, które tworzą się na ich miejscu. Dzięki temu, gdy nici się rozpuszczą, zostaną zastąpione w pełni naturalnym materiałem, a efekt będzie znacznie trwalszy.

Lifting nitkowy

Zabieg liftingu nitkowego może być przeprowadzony za pomocą różnych nici w zależności od oczekiwań. Bardzo popularne są nici Aptos, które inwazyjność zabiegu zmniejszają do minimum. Cały zabieg przy użyciu nici Aptos specjalista jest w stanie przeprowadzić przy zaledwie jednym wkłuciu, a czas trwania zabiegu to mniej-więcej kwadrans. Dzięki specjalnym wypustkom skóra zostaje uniesiona, wymodelowana i utrzymuje się w wyznaczonym miejscu, a efektem można cieszyć się nawet dwa lata. Zabieg można powtórzyć.

W przypadku chęci wydłużenia tego okresu warto rozważyć zabieg Happy Lift, który także jest rodzajem liftingu nitkowego. Używane podczas Happy Lift nici są zaopatrzone w maleńkie haczyki, które przytrzymują skórę w danym miejscu. Efekty są porównywalne do tradycyjnego liftingu z użyciem skalpela. W tym wypadku rekonwalescencja wymaga noszenia przez około tydzień opaski podtrzymującej, jednak efekt zabiegu utrzymuje się nawet do sześciu lat!

Minęły czasy, w których z osiągnięć medycyny estetycznej korzystały jedynie gwiazdy kina i żony wpływowych polityków. Obecnie klientami klinik świadczących usługi tego rodzaju są ludzie o dochodach mieszczących się w granicach średniej krajowej. Coraz częściej także klientom zależy, by efekt nie był sztuczny. Zabiegi tego rodzaju nie powinny zwracać na siebie uwagi. Bo przecież to zupełnie naturalne – czujesz się młodziej i tak też wyglądasz!

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here