Zaloguj się.

Brodawki

» Główna » Indeks Chorób » Brodawki
Informacje o schorzeniu
Slowa Kluczowe:
brodawki, elektrokoagulacja, grudki, kłykciny, kończyste, łojotokowe, młodocianych, naskórkowe, płaskie, pochodzenie, skórne, wirusowe, wykwity, zakaźne, zrogowaciałe, zwykłe
Stosowane leki:
Eksperci znający się na tym schorzeniu:

Są to wykwity w postaci grudek naskórkowych, zakaźne (pochodzenia wirusowego), rozmaitej wielkości, spoistości i barwy oraz różnego kształtu.
Brodawki zwykłe, grudki o nierównej powierzchni, nadmiernie zrogowaciałe, szorstkie, wielkości od kilku mm do 1-2 cm, szare, żółtawe lub brunatne, pojedyncze albo mnogie, przeważnie na skórze dłoni i palców, na twarzy i szyi mogą być wydłużone i miękkie, na stopach przypominają nagniotki. Leczenie chirurgiczne, środkami żrącymi i elektrokoagulacją.
Brodawki płaskie młodocianych to drobne, płaskowyniosłe, nieregularnego kształtu, o powierzchni gładkiej (niekiedy błyszczącej), zazwyczaj liczne, głównie na grzbietach rąk i na twarzy, u dzieci i młodzieży rozsiane lub ułożone linijnie wśród zadrapań. Mogą występować samoistnie.
Brodawki łojotokowe – starcze, grudki nadmiernie zrogowaciałe, o nierównej powierzchni, silnie przebarwione (brunatne aż do czarnych), umiejscowione w typowych okolicach łojotokowych (szczególnie między łopatkami i na skroniach). Zadrapane nie krwawią; występują u ludzi starzych, nie zlośliwieją. Brodawki kończyste – kłykciny kończyste.

Dyskutuj na forum publicznym

Dyskusje z tego forum są także wyświetlane na forum chirurgia ogólna, choroby zakaźne, dermatologia, higiena i epidemiologia.
Strona 1
Tytul Wyświetleń Odpowiedzi Ostatni Wpis
Strona 1
Nowy wątek

Treści zawarte w portalu nie mogą być traktowane jako porada lekarska. Pamietaj aby zawsze zgłosić się do lekarza odpowiedniej specjalności celem prawidłowego rozpoznania i leczenia Twoich dolegliwości.